Tomos Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pozdrav svima !

2 posters

Go down

Pozdrav svima ! Empty Pozdrav svima !

Postaj by phonix sri tra 11, 2012 10:08 pm

Iz Petrinje sam , Tomos motore vozim od 12. godine. Prvi Tomos je bio očev T-12, am zatim ponovo tatin APN 4, BIO JE ZLATNE BOJE I 1991. SU MI GA UKRALI ČETNICI, nakon toga sam kupio nećete vjerovati Iranski motorić Bravo koji je bio na remenicu, njega sam toliko izraubao da sam ga morao dati ciganima , nije više bio ni zašto. Unazad tri godine vozim automatik Tomos iz 1988. godine, ali mi je preslab i čeznem za nečim jačim i evo sada sam započeo restauriranje Tomos APN 4 iz 1979. godine. Iz svega se može zaključiti sam malo stariji ljubitelj Tomosa , već mi je 44 godine.

phonix
Pocetnik

Broj postova : 23
Age : 56
Location : Petrinja
Registration date : 08.04.2012

[Vrh] Go down

Pozdrav svima ! Empty Re: Pozdrav svima !

Postaj by sandi1 čet tra 12, 2012 12:36 am

Dobro došao na forum. imao si lijepu kolekciju motora Godine nisu važne za ljubitelja motora. Za ovoga iranskoga motora sada prvi put čujem.
sandi1
sandi1
Forumas

Broj postova : 104
Location : Grubišno Polje
Registration date : 09.02.2012

[Vrh] Go down

Pozdrav svima ! Empty Pedalaš

Postaj by phonix čet tra 12, 2012 7:12 pm

sandi1 je napisao/la:Dobro došao na forum. imao si lijepu kolekciju motora Godine nisu važne za ljubitelja motora. Za ovoga iranskoga motora sada prvi put čujem.

Bio je crvene boje i na pedale , na zadnjem kotaču je imao dugme na kojem isključujem remenicu (nije imao lanac nego remenicu koja kad padne kiše zna malo cviliti i proklizavati), a kada to isključiš voziš ga na pedale kao bicikl, naravno počeo se kvatiti a embargo prema Iranu , nema rezervnih dijelova, pa sam ga se morao rješiti.

phonix
Pocetnik

Broj postova : 23
Age : 56
Location : Petrinja
Registration date : 08.04.2012

[Vrh] Go down

Pozdrav svima ! Empty Re: Pozdrav svima !

Postaj by sandi1 pet tra 13, 2012 12:12 am

Točno kada se nema dijelova najbolje se riješiti dok se još nešto može dobiti. Stvarno što svakakvih tehničkih riješenja ima tvoj je mogao isključiti remenicu a danas sam pukim slučajem našao na internetu motor Jawa sada sam zaboravijo koji model on je koristijo za paljenje i za mijenjanje brzina istu polugu. Ako si ga htijo upaliti onda si morao polugu stisnuti unutra da se oslobodi i podigneš je gore i imaš kurblu. A kada upali poluga sa vrati na svoje mjesto i onda je mjenjač.
sandi1
sandi1
Forumas

Broj postova : 104
Location : Grubišno Polje
Registration date : 09.02.2012

[Vrh] Go down

Pozdrav svima ! Empty Re: Pozdrav svima !

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.